5 یادداشت روز: دلیل برای پیروزی رئال در ال کلاسیکوی پنجم؛ نوبت انتقام

ساخت وبلاگ
چکیده : رئالی ها در چهار دیدار قبلی شان با بارسا، آشکارا تحت تاثیر شکست 5-0 در نوکمپ بودند اما این دو دیدار ... با عنوان : 5 یادداشت روز: دلیل برای پیروزی رئال در ال کلاسیکوی پنجم؛ نوبت انتقام بخوانید :

رئالی ها در چهار دیدار قبلی شان با بارسا، آشکارا تحت تاثیر شکست 5-0 در نوکمپ بودند اما این دو دیدار بهترین فرصت برای پاک کردن آن خاطره تلخ است


arabic edition wallpaper: real madrid vs barcelona
arabic edition wallpapers
سایت گل- پنجمین ال کلاسیکو سال 2011 امشب در سانتیاگو برنابئو برگزار خواهد شد، دیداری که یادآور نبرد دو تیم در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل گذشته است.
در آن دیدار بارسا 2-0 پیروز شد اما همه چیز تحت تاثیر جنجال های مورینیو قرار گرفت. او به خاطر اخراج په په، به سختی به یوفا و باشگاه بارسلونا تاخت و حضور آنها در فینال چمپیونزلیگ را شرم آور توصیف کرد.
این دیدار بهترین فرصت برای رئالی هاست تا انتقام آن شکست را از بارسا بگیرند. علاوه بر این، پیروزی در این دو دیدار و فتح سوپرکاپ اسپانیا می تواند اعتماد به نفس شاگردان مورینیو برای فصل جدید را بسیار بیشتر از قبل کند. رئالی ها در چهار دیدار قبلی شان با بارسا، آشکارا تحت تاثیر شکست 5-0 در نوکمپ بودند اما این دو دیدار بهترین فرصت برای پاک کردن آن خاطره تلخ است.
شرایط دو تیم نسبت به آخرین رویارویی شان تغییر زیادی کرده؛ رئالی ها بازیکنان خوبی را به خدمت گرفته اند و اردوهای پیش فصل با برنامه ای را پشت سر گذاشته اند و این شانس آنها برای پیروزی در این دیدار و قهرمانی در سوپرکاپ بسیار زیاد کرده است.
در اینجا پنج دلیلی که نشان می دهد رئال می تواند بارسا را در سوپرکاپ مغلوب کند را با هم مرور می کنیم:
آمادگی بالای تیم در دیدارهای پیش فصل
رئالی ها در اردوهای پیش فصل 7 بازی انجام دادند و در هر 7 دیدار به پیروزی رسیدند. شاگردان مورینیو در این دیدارها، 27 بار گلزنی کردند و تنها 5 بار دروازه شان باز شد. مورینیو اکثر بازیکنان اصلی اش را در اختیار داشت و همین مسئله موجب افزایش رقابت درون تیمی ودر نتیجه افزایش کیفیت تیم شد.
فابیو کوئنترائو، رافائل واران و خوسه کایه خون در دیدارهای پیش فصل نمایش های خوبی ارائه دادند و به نظر می رسد خیلی زود در سیستم مورینیو جا افتاده اند.
اگرچه رئالی ها در دیدارهای پیش فصل با حریفی در کلاس جهانی روبرو نشدند، اما در همه دیدارهایی که انجام دادند، فرمی ایده آل و آمادگی خیره کننده ای را به نمایش گذاشتند. آنها در خط دفاعی، منسجم و در حملات، بابرنامه و بی رحم بودند و در سیستم 4-2-3-1 مورینیو، عملکردی استثنایی را به نمایش گذاشتند. خریدهای جدید رئال و ستارگان کلیدی تیم، همگی در دیدارهای پیش فصل بسیار خوب بودند و به نظر می رسد از انگیزه بالایی برای آغاز فصل 12-2011 برخوردارند.
آغاز لرزان بارسلونا
برخلاف رئالی ها که در دیدارهای پیش فصل بسیار مقتدرانه ظاهر شدند، کاتالان ها شروعی آرام و بی سر و صدا داشتند. شاگردان گواردیولا در دیدارهای پیش فصل با دو تیم بزرگ روبرو شدند؛ با بایرن مونیخ در آئودی کاپ و با منچستریونایتد در تور آمریکا.
کاتالان ها تنها در دو دیدار از 6 بازی پیش فصل شان به پیروزی رسیدند و مقابل قهرمان لیگ برتر وهمچنین چیواس گوادالاخارا شکست خوردند. آنها در این دیدارها 8 گل زدند و البته 8 بار نیز دروازه شان باز شد تا تفاضل گل صفر از خود به جا بگذارند.
علاوه بر این، بارسا در این مدت مصدومین زیادی داشت و تعدادی از بازیکنان کلیدی تیم از جمله مسی در دوران آماده سازی تیم غایب بودند؛ مسی و دنی آلوس به دلیل حضور در کوپا آمریکا در تمرینات پیش فصل حضور نداشتند و ژاوی و پویول نیز مصدوم بودند. به همین دلیل گواردیولا مجبور شد از بعضی از بازیکنان تیم دوم باشگاه مانند کارلوس کارمونا و جاناتان دوس سانتوس استفاده کند.
هرچند تیاگو آلکانتارا در دیدارهای پیش فصل عالی کار کرد و توجهات زیادی را برانگیخت اما تیم بارسا در مجموع در خط دفاعی آسیب پذیر بود و در حملات آن درخشش همیشگی را نداشت. بدون ستاره های کلیدی تیم، از آن بازی تک ضرب و هماهنگ خبری نبود و تیم گواردیولا شباهت چندانی به بارسا همیشگی نداشت. احتمالا گواردیولا در دیدار امشب بیشتر ستاره هایش را در اختیار خواهد داشت اما بسیاری از آنها چند ماهی است که در کنار هم بازی نکرده اند.
تحرک و جابجایی های کوئنترائو
فابیو کوئنترائو یکی از بهترین بازیکنان رئال در دیدارهای پیش فصل بود. مدافع ملی پوش پرتغالی در اوایل تابستان با انتقالی 30 میلیون یورویی از بنفیکا به رئال پیوست اما با توجه به بازی های خوبی که مارسلو در دیدارهای فصل قبل در سمت چپ خط دفاعی به نمایش گذاشته بود، مشخص نبود که مورینیو قصد دارد از این خرید جدیدش در کجا استفاده کند.
اما خیلی زود مشخص شد که او می تواند در سیستم 4-2-3-1، به عنوان هافبک دفاعی و بال، بازی های بسیار خوبی انجام دهد.
چه کوئنترائو به عنوان هافبک دفاعی بازی کند و چه در کناره ها به عنوان بال، دوندگی و جابجایی های او برای تیمش بسیار مهم خواهد بود. علاوه بر این، با توجه به تجربه ای که کوئنترائو از بازی در پست دفاع چپ دارد، می تواند پوشش خوبی برای مارسلو در زمان نفوذ مدافع برزیلی باشد.
یکی از خطرناک ترین بخش های تهاجمی بارسا، سمت راست این تیم است، جایی که دنی آلوس ومسی با کمک هم، مدافعان رئال را به دردسر می اندازند اما حضور کونئترائو می تواند از زهر حملات حریف از این منطقه به نحو قابل توجهی بکاهد.
په په؛ آنتی مسی
در چهار دیداری که رئال در بهار گذشته مقابل بارسا انجام داد، بی تردید په په یکی از با ارزش ترین بازیکنان رئال بود.
مورینیو در این دیدارها از این مدافع پرتغالی در کنار خدیرا و ژابی آلونسو به عنوان هافبک دفاعی استفاده کرد. او این آزادی عمل را داشت که همراه با مسی به هر جای زمین برود و البته از عهده این مسئولیت به خوبی برآمد.
ارزش او زمانی مشخص شد که در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان از زمین اخراج شد وناگهان مسی که تا پیش از آن در زمین محو شده بود، به ستاره بازی تبدیل شد.
اینکه مورینیو بار دیگر از او در پست هافبک دفاعی استفاده خواهد کرد یا او را به قلب دفاع باز خواهد گرداند، هنوز مشخص نیست اما بی تردید او نقش مهمی در موفقیت رئال در سوپرکاپ خواهد داشت. روحیه مبارزه جو و تمایلات دفاعی په په ، می تواند در خنثی کردن بهترین بازیکن حریف نقش مهمی داشته باشد.
مسی ثابت کرده که حداقل در ترکیب بارسا می تواند هر توپی را تبدیل به موقعیت گلزنی کند اما با حضور په په، رئالی ها می توانند امیدوار باشند که ستاره آرژانتینی در دو دیدار پیش رو فروغ همیشگی را نداشته باشد.
زوج کریس رونالدو- کریم بنزما
نمایش های درخشان رئال در دیدارهای پیش فصل، نتیجه مستقیم افزایش هماهنگی تیم در این مدت بود؛ از جمله کریس رونالدو و کریم بنزما که در این تابستان به هماهنگی خیره کننده ای با یکدیگر رسیدند.
آنها که از نظر آمادگی بدنی در بهترین شرایط قرار دارند، از دیدارهای پیش فصل برای رسیدن به درک بیشتری از بازی یکدیگر و نقاط ضعف و قوت هم استفاده کردند.
رونالدو و بنزما در تور تابستانی رئال مهار ناپذیر بودند و در 7 دیدار تیم شان، در مجموع 15 گل به ثمر رساندند. بنزما که در همین مقطع در سال گذشته شرایط خوبی در تیم نداشت، اکنون به مهاجم اول رئال تبدیل شده است.
این دو با حضور در همه دیدارهای پیش فصل رئال در کنار هم، به هماهنگی ویژه ای با یکدیگر دست پیدا کردند و از سوی دیگر، با توجه به آمادگی مسوت اوزیل، می توانند مثلث هجومی خطرناکی در اطراف محوطه جریمه حریف تشکیل دهند.
اگر کاتالان ها می خواهند در این دو دیدار دروازه شان را بسته نگه دارند، مدافعان این تیم باید مانع از همکاری سریع رونالدو و بنزما، به ویژه در ضد حملات شوند.


...
نویسنده : اشکان بازدید : 52 تاريخ : يکشنبه 23 مرداد 1390 ساعت: 18:0